Son dakika: Sağlık Bkanı Fahrettin Koca 17 Temmuz koronavirüs vaka sayılarını açıkladı

Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 17 Temmuz koronavirüs vaka ve vefat sayılarını içeren tabloyu paylaştı. Koca,"Yoğun bakım ve entübe hasta sayımızda, devam eden tedavilere bağlı artış var. Son 35 gün içinde, en düşük vefat sayımız 13 haziran'da 14 olark gerçekleşmişti. Temaslı Taraması, erken tanı ve tedavi şansıyla vefat sayılarını dahada azaltmaya çalışıyoruz."ifadelerini kullandı.

Son dakika: Sağlık Bkanı Fahrettin Koca 17 Temmuz koronavirüs vaka sayılarını açıkladı
Bu içerik 9 kez okundu.

 

İlk olarak 'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve adeta dünyayı esir alan yeni tip koronavirüs şu ana kadar 15 milyonu aşkın kişiye bulaştı. Sosyal hayatı bir anda yok eden koronavirüsü durdurmak için dünyadaki bütün bilim insanları gece gündüz çalışmaya başladı.

Çin'de ve 'da koronavirüsün görülmesi ile birlikte ciddi tedbirler alan hükümet salgının ülkemize girişini ciddi boyutta geciktirdi. 11 Mart'tan bu yana ise alınan kararlar ve sağlık sistemimiz dünyaya örnek oldu.

Gelen son dakika haberine göre  nı açıkladı.

Koca, "Yoğun bakım ve entübe hasta sayımızda, devam eden tedavilere bağlı artış var. Son 35 gün içinde, en düşük vefat sayımız 13 Haziran'da, 14 olarak gerçekleşmişti. Temaslı taraması, erken tanı ve tedavi şansıyla vefat sayılarını daha da azaltmaya çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

17 Temmuz koronavirüs vaka sayıları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Son dakika... Bakan Koca  'kaygı verici' diyerek açıkladı
Son dakika... Bakan Koca 'kaygı verici' diyerek açıkladı
KKTC Dışişleri Bakanı Özersay'dan 'kapalı Maraş' açıklaması: Engel olamayacaklarını anladılar
KKTC Dışişleri Bakanı Özersay'dan 'kapalı Maraş' açıklaması: Engel olamayacaklarını anladılar