Yunanistan camileri yıktı 'Ayasofya'ya dokunmayın' diyenler ses çıkarmadı

Yunanistan'ın sınırları içersinde 10 binden faazla Osmanlı dönemi taarihi yaapısı bulunuyor. Ancak yunan makamları bu yapıların bazılarını yıllar içerisinde yıktı yada dönüştürdü. Camiler arasında ahır yapılanından otopark kullanılana kadar bilinçli bakımsız bırakılanlarda var.Birçok tarihi yapının hali ise içler acısı.Midilli adası'ndaki iki sahabe türbesi ise yıkılmıstır. İşte fotoğrafları:

Yunanistan camileri yıktı 'Ayasofya'ya dokunmayın' diyenler  ses çıkarmadı
Bu içerik 8 kez okundu.

 

'ın sınırları içerisinde 10 binden fazla Osmanlı dönemi tarihi yapısı bulunuyor. Bunlar arasında binalar, camiler, medreseler, hanlar ve türbeler yer alıyor. Ancak yıllar içerisinde bazı yapılar tamamen yok edildiği gibi bazıları ise bilinçli olarak harap duruma düşürüldü. Yunan makamlarınca yıllar içerisinde özellikle camiler hedef seçildi. Camilerden çoğu yok edilirken bazı camiler ahır olarak kullanıldı. Kimi camiler ise müzeye dönüştürüldü.

MİDDİLLİ'DE İKİ SAHEBE'NİN TÜRBESİNİ YIKMIŞLARDI
Yunanistan'ın işgal ettiği adalardan biri olan 'ndaki kalenin hemen altında yer alan bir bölgede iki sahabenin türbesini yıkılmıştı. Hiçbir İslami değere saygısı olmayan Yunanlar, son dönemde provokasyon içerikli olarak dini mekanlara saldırılar düzenlemeye bu kez  başladı. Yunanistan'da da aynı saldırı içerikleri gözlemlendi.

'nin toprakları içerisinde olan 'nın cami olmasına karşı çıkanlar ise Yunanistan'ın yaptıklarını görmezden geldi.

CAMİLER AHIR, OTOPARK VE KÜMES YAPILDI
Bu durum sosyal medya üzerinden de yoğun eleştiri aldı. Edinilen bilgiye göre, Yunanistan'da Finike Camisi kümes, Üç Şehitler Camisi ahır,  otopark - Alaca İmaret Camisi müze, Vuleftiko Camisi de sinema yapıldı. Şimdi ise 'Ayasofya'ya dokunmayın' şeklinde paylaşımlar yapanların Yunanistan camilere yok ederken susması dikkat çekti.

 

Yunanistan camileri yıktı Ayasofya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Son dakika:İBB'nin 'biz yaptık' çığırtkanlığına Beyoğlu Belediye Başkanı'ndan' vido'lu yalanlama
Son dakika:İBB'nin 'biz yaptık' çığırtkanlığına Beyoğlu Belediye Başkanı'ndan' vido'lu yalanlama
AK Parti Sözcüsü Çelik: Fransa'nın Libya'da işlediği suç ortaya çıktı, suçtan kurtulma telaşıyla söz üretiyor
AK Parti Sözcüsü Çelik: Fransa'nın Libya'da işlediği suç ortaya çıktı, suçtan kurtulma telaşıyla söz üretiyor