NATO'da gündem: SİHA! Tarihi itiraf: Böyle giderse kaybettik!

Azerbaycan'da Ermenistan'ın tarihi hezimete uğraasında büyük rolü olan İHA'lar dünye gündeminden düşmezken NATO toplantısından bir itiraf geldi. NATO, SİHA 'ların savaştaki rolünü incelemek üzere oağanüstü toplandı. Gizli toplantıyla ilgili konuşan ve Alman Savunma Bakanlığı uzmsnı "Şu ana kadar yaptığımız gibi devam edersek, kaybettik" ifadelerini kullandı.

NATO'da gündem: SİHA! Tarihi itiraf: Böyle giderse kaybettik!
Bu içerik 40 kez okundu.

 

Azerbaycan'ın iki aydan kısa bir süre içinde Karabağ'daki 26 yıllık Ermenistan işgaline son vermesi dünya çapında yankı uyandırdı.

Doğu ve Batı ülkelerinin gündemini meşgul eden harekat, SİHA'ların etkisi ve propaganda gücüyle öne çıktı.

NATO APAR TOPAR TOPLANTILAR DÜZENLEDİ
Batı medyasında konuyla ilgili önemli ipuçları paylaşıldı. Alman medyasının verdiği bilgilere göre; NATO'nun silahlanma stratejisi tartışmaya açıldı.

Söz konusu sürecin yeniden değerlendirilmesi için toplantılar serisi planlandı ve bunlardan biri Berlin'de düzenlendi. Amerikan heyeti bu toplantıya yüksek güvenlikli hatlardan 'online' olarak katıldı.

GÖRÜNTÜLER TEK TEK İNCELENDİ
Azerbaycan'ın Ermenistan karşısında kurduğu üstünlüğün masaya yatırıldığı toplantıda SİHA'ların rolü geniş yer tuttu. Yeni Şafak'ta yer alan habere göre, görüntüler tek tek izlenerek yüzlerce tank, panzer, hareketli ve sığınak-karakol gibi hareketsiz unsurların imha edilişine dair videolar izlendi.

ALMAN UZMAN: BÖYLE GİDERSEK KAYBEDERİZ
Berlin'deki toplantıların sonuncusuna katılan Alman Savunma Bakanlığından bir uzman, isminin gizli tutulması kaydıyla sadece şu ifadeleri kullanmakla yetindi: Şu ana kadar yaptığımız gibi devam edersek, kaybettik.

ALMANYA'DA SİHA FİLOSU GÜNDEME GELDİ
NATO toplantısının ardından Batı'da ilk etki Almanya Parlamentosu'nda görüldü. SDP İHA'lara silah sistemlerinin takılması ve böylece SİHA filosu oluşturulması yönünde ısrarcı oldu. Ancak bu talep parlamentodan geçemedi.

ARTIK DÜNYA ESKİSİ GİBİ DEĞİL
Uzmanlar 'Batı Dünyası'nın yanlış bir silahlanmaya gittiğini net bir şekilde ifade eden makaleler kaleme aldı. Güvenlik uzmanları; artık Körfez savaşında olduğu gibi güçleri aktarmanın mümkün olmadığını, "Bozucu teknoloji" ile bunun hem havada, hem de deniz altında kullanılacak SİHA'lar ile engelleneceğini belirtiyor.

NATO SİHA Alman Savunma Bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Karayılan itiraf eti: Hezimete uğradık
Karayılan itiraf eti: Hezimete uğradık
Jeffrey'den çarpıcı açıklama: Türkiye taraf değiştirmedi, devir değişti
Jeffrey'den çarpıcı açıklama: Türkiye taraf değiştirmedi, devir değişti