CHP'li İmamoğlu'nun Akit muhabirine çirkin saldırı! İmla kurallarından da haberi yok

Koltuğa oturduğu günden bu yana hiçbir proje üretmediği gibi, mevcut projeleri de iptal eden CHP'li İBB Başkanı İmamoğlu, bugün 18 aylık icraatını değerlendirdi. Akit Tv muhabirinin soruları ile köşeye sıkışan Ekrem İmamoğlu çareyi Yeni Akit'e kin kusmakta buldu

CHP'li İmamoğlu'nun Akit muhabirine çirkin saldırı! İmla kurallarından da haberi yok
Bu içerik 30 kez okundu.

 

Seçim sürecinde herkese eşit mesafede olacağını, 16 milyonun tamamını kucaklayacağını vaat eden İmamoğlu, toplantı sırasında Akit TV muhabirinin yönelttiği soruya dahi tahammül edemeyerek, ikiyüzlü tavrını gözler önüne serdi. Akit’in dünkü 1. sayfasından verdiği ve İmamoğlu’nun sokak hayvanlarından kurtulma yolları aramasını konu alan, 'Hayvan, Ekrem’in umrunda değil' başlıklı haberimizi çarpıtan İmamoğlu, Akit’e yönelik hakaret dolu sözler sarfetti.

Şeb-i Arus pişkinliği

İBB’nin düzenlediği Şeb-i Arus etkinliğinde Türkçe Kur’an okunmasına yönelik Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan, siyasetçilerden ve STK’lardan gelen tepkilerle ilgili soruya da cevap veren İmamoğlu, "Haberim yoktu. Bence de Şeb-i Arus’da yüce Kur’an'ın Arapça okunması gerekiyordu." diyerek büyük bir pişkinliğe imza attı. İmamoğlu’nun İBB’nin organizasyonundan habersiz olduğunu iddia etmesi, 'Vah İstanbul’un haline' yorumlarına yol açtı.

Bay Ekrem'den küstahlık

Akit TV muhabirinin, 'Halk ekmek büfelerindeki kuyrukları' ve 'koronavirüs salgını döneminde toplu taşımanın yetersiz kalmasına' yönelik yönelttiği sorular karşısında köşeye sıkışan İmamoğlu, "Bence çalıştığınız yer bir gazete değildir. Sizin yayın organınızın sorusuna cevap vermeye tenezzül etmem. 16 milyon insanın yöneticisine davranış biçimini düzenleyemeyen ve bu konuda kalemi sapkınlaşmış, haber yapma biçimi sapkınlaşmış bir kuruma bu anlamda cevap vermem" şeklinde küstahça bir açıklamada bulundu.

AK Parti dönemindeki icraatleri sahiplendi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 18 aylık görev süresini 18 maddede özetlediği sözde icraatlarıyla anlattı. İmamoğlu’nun, AK Parti yönetimi döneminde büyük ölçüde bitirilen eser ve projeleri sahiplenmesi, her yağan yağmurda sele dönüşen kentin altyapı sorunlarını çözdüklerini iddia etmesi 'Bu kadarına da pes' dedirtti. "Biz, kamu yönetiminde halka hesap vermeyi onur kabul eden bir anlayışı temsil ediyoruz. Çünkü biz, halka hesap vermeyi unutanların, bir süre sonra kirlendiklerini ve geçici sürelerle geldikleri koltuklara yapışmak için olmadık işlere giriştiklerini iyi biliyoruz" diyen İmamoğlu 18 aylık dev (!) icraatlarını sıraladı.

İşte İmamoğlu'nun sözde icraatleri

- 18 ay önce İstanbul, plansızlıktan ve parasızlıktan tüm metro inşaatlarının durduğu bir kentti. Bugün İstanbul, tüm metro hatları için finansman sağlamış, duran metro inşaatlarını başlatmış, yapım sürecini hızlandırmış, yeni projelerin hazırlığını başlatmış bir kenttir. 18 ay öncesine kadar yılda ortalama 5 kilometre metro hattı yapılabiliyordu. Bu, 25 yılın ortalaması. Biz, bunu dört katına, yani yılda 20 kilometre metro inşaatına çıkarmak için gereken her şeyi sağladık. Şimdi sadece, siyasi hesaplarla davranılmamasını, İstanbullunun metroya kavuşma sürecinin engellenmemesini bekliyor ve istiyoruz.

İmamoğlu'nun Akit muhabiri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Karayılan itiraf eti: Hezimete uğradık
Karayılan itiraf eti: Hezimete uğradık
Jeffrey'den çarpıcı açıklama: Türkiye taraf değiştirmedi, devir değişti
Jeffrey'den çarpıcı açıklama: Türkiye taraf değiştirmedi, devir değişti